T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ARTVİN / ARHAVİ - Halk Eğitim Merkezi ve ASO

KALENDER MEDİKAL TEKSTİL PERSONELİNE İŞKUR DESTEKLİ DERİ KONFEKSİYON MAKİNECİ KURSU AÇILDI

Arhavi’de Kalender Medikal-Tekstil Firması, İşkur İl Müdürlüğü ve  Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü  tarafından önemli bir proje hayata geçirildi. Tıbbi Medikal ürünlerinin Atölye ortamında üretilip hazır hale getirildiği proje büyük ses  getirdi. Proje kapsamında firma bünyesinde çalışan 18 kişilik bayan personellere başarılarından ötürü sertifika dağıtıldı. 6 ay boyunca titizlikle  üretilen medikal ürünler Türkiye’nin birçok iline ulaştırılıyor. Kalender Medikal Firması bu anlamda Arhavi’de bir büyük başarıya ulaşarak bu sektörde ilki başarmış oldu. Firma 25 çalışanı ile hem ilçe ekonomisine önemli katkı sunuyor hem de Arhavi’ adını tüm Türkiye’ye duyuruyor.

 

Kalender medikal tekstil firmasında, deri konfeksiyon makineci kursu adı altında açılan kursta İşkur destekli 18 kursiyer usta öğretici Melek Hatinoğlu eğitmenliğinde kurslarını tamamladılar. Düzenlenen sertifika törenine İlçe Kaymakamı Hasan Ongu,  Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, İşkur il Müdürü Cevdet Ertürk,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan eğitmenler ve kursiyerler katıldı. 3 aylık kurs sürecini tamamlayan kursiyerler sertifikalarını protokol mensuplarından aldılar.

Hayata geçirilen proje kapsamında firmadaki kursiyerlerin yüzde 50’sinin İşkur bünyesinde istihdam edileceği ve önümüzdeki dönemde kursun tekrar açılacağı bildirildi.

Kursiyerlerin proje kapsamında ürettiği medikal tekstil ürünleri yapılan ARGE çalışması sonucunda İstanbul, Ankara, Eskişehir, Elazığ, Kahramanmaraş başta olmak üzere Türkiye’nin birçok iline ulaştırılıyor. Kalender Medikal Firması sahibi Haydar Kalender bu anlamda önemli bir başarıya imza attıklarını ve bu projenin devam edeceğini belirtti.

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ilçemiz ekonomisi ve istihdamı için oldukça önemli olan bu projenin hayata geçirilmesinde katkısı olan firma yetkilileri başta olmak üzere İşkur ve Halk Eğitim Merkezine teşekkür ederek tebrik etti. İlçemizden ülkemizin pek çok iline medikal ürünlerin gönderilmesinin önemli bir ekonomik gelişme olduğunun altını çizerek, ilerleyen dönemlerde devam edilecek kurslarla yeni istihdam alanlarının oluşacağını belirtti.

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 04.01.2019 - Güncelleme: 04.01.2019 15:13 - Görüntülenme: 143
  Beğen | 0  kişi beğendi